کسوف در ایران هم دیده میشود

اسدالله قمری‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس اظهار داشت: خورشید گرفتگی 31 تیر بزرگ‌ترین خورشید گرفتگی قرن حاضر است و مدت گرفت کامل آن 6 دقیقه و 39 ثانیه خواهد بود.
وی افزود: این خورشید گرفتگی از هند شروع می‌شود و در مسیر از کشورهای بوتان، نپال، بنگلادش و در نهایت از چین می‌گذرد.
این عضو انجمن نجوم ایران ادامه داد: به لحاظ آب و هوایی و مدت زمان گرفت کامل و موقعیت رصدی چین برای رصدگران ایرانی انتخاب شده و البته برخی از منجمان ایرانی نیز برای انجام برخی از کارهای مطالعاتی به هند سفر خواهند کرد.
وی گفت: این خورشیدگرفتگی در شرقی‌ترین نقاط ایران نیز در هنگام طلوع خورشید به مدت 20 دقیقه قابل رؤیت خواهد بود اما به دلیل ضررهایی که رصد این خورشیدگرفتگی بر روی چشم افراد می‌گذارد در برخی از رسانه‌ها اعلام شده که قابل رؤیت نیست.
وی اضافه کرد: توصیه می‌شود که افراد این خورشید گرفتگی را رصد نکنند زیرا بدون این‌که متوجه شوند و بدون احساس هیچ گونه دردی، این رصد می‌تواند به استوانه چشم آن‌ها آسیب برساند و عمر چشم‌ افراد را کوتاه‌تر کند و اگر افرادی علاقه به رصد دارند بهتر است از ابزارهای لازم و فیلترهای رصدی استفاده کنند.

/ 3 نظر / 88 بازدید
سعیدآزاده

دوست عزیز بلاگ قشنگی داری. یکسری هم به بلاگ من به نشانی: http://azadehonline.blogfa.com http://azadehonline.persianblog.ir بزن و نظربده اگه دوست داری منو لینک کن. اسم بلاگم آزاده آنلاین می باشد

حمید

سلام [گل] خوشحال میشم به ما هم یه سری بزنی در ضمن من شما رو لینک کردم با سپاس فراوان - ربان [گل] www.reban.persianblog.ir

سید علیرضا شمس نیا

سلام با احترام فراوان خدمت تمامی پدران والا مقام با شعری در مورد پدر در وبلاگ شـمـسـه منتظر پیامتان هستم .